Saint Young Men - Buddha és Jézus Japánba megy nyaralni

"A felvilágosult ember, Buddha és az isten fia, Jézus. Ők ketten azért voltak, hogy megmentsék a félrevezetett embereket. Néha durván, és néha kedvesen, ők vezették az embereket a boldogság felé, szavaikkal elhagyva őket. A szavaiktól, a buddhizmus és kereszténység alapítóivá váltak, hogy továbbra is mindenütt iránymutatást adjanak az embereknek. Habár volt valaki, akinek szavai félelmet keltettek bennük."


   Így indul a Saint Young Men, amiben azt a kérdést pedzegetik: milyen lenne egy nyár, amikor Buddha és Jézus elutaznak nyaralni? Hát furcsa, az mindenképpen, főleg ha a pihenésük helyszíne japán. Ennél morbidabb nem is lehetne? Oh, dehogynem, és erről szól a Saint Young Man!
  Az alap koncepció egyszerű: Buddha és Jézus leutaznak a földre, pontosabban Japánba, hogy eltöltsék szabadidejüket és pihenjenek. Kivesznek egy lakást, ahol a főbérlő Matsuda-san, egy idős asszony, aki még Buddhát és Jézust is meg tudja rémiszteni. Közben figyelni kell arra is, ne legyenek túl feltűnőek, hiszen a japánok nem szeretik a bogaras embereket. Így nincs választásuk: be kell illeszkedniük japán társadalomba.
Szereplők:
Buddha és Jézus:

Hát nem tudom, mit meséljek róluk, hiszen mindkettőnek jó vastag könyvei vannak arra, hogy megismerjük őket. Az animében picit modernebbek, főleg Jézus, aki blogol, de Buddha se panaszkodhat. Az átlagos élet egyiknek se megy, de ez nem újdonság, na meg… ha minden simán menne, min nevetnénk?

Matsuda-san:
Tipikus japán idős néni, aki szeret mindent tudni a szomszédokról, ezért persze nehéz „Szentéknek” normálisan viselkedni. Szereti rendben tartani a házat, és minden apró szabályt betartatni, ha pedig valaki szabálytalankodik Isten, mentse meg Matsuda-santól.

  Saint Young Men manga 2007-ben kezdte pályafutását, amiből 2012ben lett egy kétrészes OVA is, 2013ban pedig a movie (amiről még nincs magyar felirat) Amit fontos megjegyezni, hogy a manga alkotója Hikaru Nakamura, aki nem mellesleg az Arakawa under the bridge szerzője, és közreműködött a Watamotéban is.  A manga rajzolása durva, egyszerű, lényegre törő, míg az anime grafikája nem kiemelkedő, ugyanúgy egyszerűbb.
  Akinek tetszenek a vígjátékok, az igényes poénok és paródiák, annak mindenképpen ajánlani tudom csak, és azt mondom: mindenképpen érdemes megnézni/elolvasni legalább egyszer. 

Megjegyzések